.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Mnohí rodičia nechcú kupovať hračky vyrobené v Číne

  • PDF
7987
Like!

barbie

Vedeli ste že, v Číne sa ročne vyrobí viac ako 80 percent všetkých hračiek, ktoré sa predávajú po celom svete ?

.

.

Americký výrobca hračiek Fisher Price - Mattel, ešte v roku 2007, začal sťahovať z trhu milióny hračiek vyrobených v Číne. Museli ich stiahnuť pre farebný náter, obsahujúci príliš mnoho olova a nebezpečné magnety. Olovo presahovalo 180 násobne povolený limit. Olizovanie olova u detí vedie k poruchám mozgu, prípadne môže spôsobiť smrť. Hračky s magnetmi boli sťahované pre nebezpečenstvo vdýchnutia, alebo prehltnutia.

 

zavadne hracky zavadne hracky2

Prvé boli stiahnuté z predaja tieto hračky. O pár týždnov neskôr bolo stiahnutých 18 miliónov výrobkov postavičky Polly Pocket, Barbie, Tanner, Batman. Okrem týchto hračiek stiahli aj 530.000 hračiek v USA a 318.000 mimo Spojených štátov,boli medzi nimi aj doplnky pre Barbie. Ich výrobky konkrétne bábiky Barbie a Little Mommy obsahujú PVC. V šatách Dora the Explorer boli nájdené dokonca arzén, olovo, bróm, kadmium a ďalšie chemikálie. Firma stiahla z predaja 2,4 milióna hracích Polly Pocket. Takisto stiahli asi 1,5 milióna autíčiek.

Na Slovensku sa predávali výrobky Svet morskej víly, Snehový hotel a množstvo hračiek z rady Polly Pocket.

Táto udalosť otvorila oči mnohým rodičom, ktorí sa začali pýtať, z čoho sú vlastne hračky, ktoré ich dieťa berie do rúk a dáva si do úst vyrobené. Začali vznikať stránky venujúce sa bezpečným hračkám a zoznamy hračiek nevyrobených v Číne, prípadne hračiek vyrobených z bezpečných materiálov. Viete s čím sa hrá Vaše dieťa?

O závadných čínskych výrobkoch si môžete prečítať aj tu.

zavadne hracky

tags: mnohi rodicia nechcu kupovat hracky vyrobene v cine

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina