.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Peniaze nemáte a stále žijete od výplaty do zálohy ?

  • PDF
7340
Like!

peniaze-veusk

Pracujete ako otroci na 12násť hodinové smeny, od rána skoro do večera venujete svoj drahocenný čas práci ?

.

.

Kus života venujete nejakej zaprdenej vietnamskej, alebo kórejskej všivavej dielni, alebo firme, cez nastrčené agentúry, kde si koľkokrát musíte odriekať prestávky na obed a večeru, kde vám nezabezpečia žiadne teplé jedlo, len to "suché" čo si prinesiete a narýchlo za 10 minút ziete.

 

Sú prípady, kde ženy musia pracovať v chladnom a nevykúrenom prostredí a neustále trpieť zimou! Chladné prostredie spôsobuje zápaly kĺbou, krížou, ale aj prechladnutia obličiek a ľadvín a ženských orgánov.

 

Takéto nehostinné pracovné prostredie sme mnohokrát nútení potichu trpieť a znášať, keďže chceme dostávať za vykonávanú prácu výplatu... nazvyme to radšej almužnu.

 

Almužna je to preto, lebo za prácu na 3 smeny, aj nočné, alebo dvanástky vám dajú zhruba okolo 450 €uro čistého !!!

 

A aj to na účet a nie v hotovosti do ruky. Na účet preto, aby vám ak máte exekúcie mohli pohodlne sťahovať z ťažko zarobenej výplaty.

 

Takže taká je pracovná realita obyčajnej robotníckej triedy.

 

Ale teraz sa pozrime na iné prerastené molochy,

ktoré do robotníckej triedy nemôžeme započítavať, teplé úradnícke miestečka, kde z 5miliónového malého slovenska je zamestnaných v štátnom aparáte, na rôzných úradoch, na ministerstvách, na mestských a obecných úradoch, spolu až okolo milióna úradníkov!

Do štátneho aparátu sa dostanú iba vyvolený, platí nepísané pravidlo, ja dám tebe-ty dáš mne. Aj výplaty majú mnohokrát vyššie ako tvrdo pracujúci robotník.

 

Treba podotknúť, že štátny úradnícy aparát je nevýrobného charakteru, takže vlastne žije z práce pracujúceho výrobného robotníka, ktorý vytvára hodnoty.

 

Pravdaže sú aj kancelárie súkromného sektora a firiem, kde sú doslova premnožené teplé miestečka. Zámerne je vytvorených tisíce názvov kancelárii, kde sa tlačia niekedy aj po 4 uradníčok. Len aby boli všetci pekne v teple a brali každý mesiac plat.

 

Poviete si, však oni sú študovaný a majú vysoké školy. Lenže realita je krutá a väčšina z nich študovala len nato, aby dosiahla túto "métu" a získala dobre platené štátne úradnícke miestečko a nič iné ich ani nezaujíma.

 

Niekedy sa stáva, že tie staršie ročníky úradníčok nevedia vôbec ovládať počítač, ani len základy, napríklad email, word, excel, powerpoint a podobne. Ale výplatu to áno, každý mesiac chce dostávať.

 

Veľakrát vidíme na úradoch stovky kancelári s navymýšľanými názvami, zámerne vytvorené, len aby sa mali kam akože "zamestnať" nové posili, ktoré skončili školu. To je dnes trendové.

.

.

Ďalšie "trendové" zamestnania sú takzvané "životy v chlieve", pracovať pre exekútorov a škodiť obyčajným ľuďom, brať im majetky, byty a domy, ničiť im životy a vyhadzovať ich na ulicu. Hlavne ide o vymožiteľnosť práva, veď je to také "kapitalistické"...

Ale pozor na "životy v chlieve", takýchto ľudí vždy dostihne svedomie, osud a karma im to časom vráti.

 

Teraz sa nám naskytá otázka, ako a kde sa vlastne dobre zamestnať, tak aby nás neprenasledovalo svedomie, aby sme neboli pracovné hyeny, ale ani beznádejní otroci za 450€ čistého ?

peniaze-veusk3

 

Jednoznačná a priamočiara odpoveď monentálne neexistuje, keďže sme rozdelený na bohatých a chudobných a žijeme v tvrdom kapitalizme, kde je nastavené vykorisťovanie človeka človekom.

 

Ľudské myslenie je už od malička nastavené tak, aby boli na prvom miete len peniaze, osobné vlastníctvo, vzájomná súťaživosť, majetok a bohatstvo.

 

Čoraz viac mladých ľudí na slovensku žije na hranici chudoby a biedy, mladí žijú nútene väčšinou u rodičov, alebo sú nútení si brať hypotéky a zadĺžia sa na celý život.

Ak potom náhodou stratia prácu, alebo zdravie, stratia vlastne všetko a ocitnú sa na kapitalistickej ulici, ako bezdomovci, bez majetku, bez peňazí ostanú v stoke a nik im nepomôže.

 

Možné spôsoby, ako začať iný život, sú skúsiť odísť za prácou do zahraničia, prípadne sa natrvalo odsťahovať do inej krajiny, kde sa síce niekedy nevyhnete otrockej práci, ale aspom zarobíte viacej.

 

V iných krajinách je možností zarábať peniaze podstatne viac. Napríklad práca pri mori, na lodiach, v destináciach, alebo v austrálii napríklad celé rodiny chodia hľadať do prírody zlaté nugety a nesedia celé dni zúfalo a zbytočne na facebooku...

 

Zdroj: internet+veu

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina