.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Halal mäso je nebezpečné infekčné riziko!

  • PDF
2053
Like!

Rituálne porážky (halal) majú výnimku z právnych a hygienických predpisov EÚ.

Pri porážke štýlom halal musí byť zviera podrezané moslimom za recitácie modlitby

a to zámerne bez predchádzajúceho omráčenia, aby tú modlitbu počulo, niekedy chúďa zviera umiera aj niekoľko minút!

 

U halal mäsa rastie riziko kontaminácie napr. Baktérií Escherichia Coli, kontaminácia sa týka hlavne mletého mäsa zvlášť u hamburgerov a ďalších produktov z mletého mäsa.

.

.

Okrem baktérií obsahuje navyše aj plno stresových hormónov.

Každý rok majú len vo Francúzsku viac než 100 úmrtí detí na následky infekcie Escherichia Coli z mletého mäsa a nárast týchto úmrtí priamo súvisí s rastúcou spotrebou halal mäsa.

Pozor, pred zákazníkom je toto riziko utajené aj vďaka previazanosti producentov (halal bitúnky) s ostatnými výrobcami a tomu, že nie je povinnosť označovať na produkte spôsob zabitia a je tak teda utajené a vybraté z hygienických noriem EU a z toho plynúce vyššie riziko možných infekcií.

Európska únia je kapitalistická a preto dovolí predávať toto mäso. Čelí tlaku halal kóšer producentov a tlaku náboženských skupín.

Producenti a dovozcovia sú dobre organizovaná skupina a vedia že spôsob halal porážky vyvoláva odpor väčšinového, nemoslimského zákazníka, špiny využívajú toho, že im žiadna zákonná norma neukladá povinnosť zákazníka o tomto druhu mäsa informovať.

Výrobcovia dodávajú Halal výrobky do bežného predaja  aj bez označenia.

Halal mäso používa väčšina Kebabových občerstvení, najmä turecký Donner, Indické, Pakistanské, Iracké, Africké a podobné pochybné reštaurácie, ale už aj bežné reštaurácie. Väčšinou samozrejme bez označenia, aby neodradili nemoslimských zákazníkov, alebo o tom ani nevedia čo zjedli.

.

.

Vedeli ste že často sa prísady skrývajú pod číslom. Napríklad číslo E441, je želatína. Číslo existuje aj pre rozomleté ​​vošky, ktoré sa často používajú na farbenie limonád alebo sladkostí do červena.

Želatina je v multivitamínových šťavách alebo malinovkách.

Dánsko zakázalo rituálne zabíjanie zvierat, moslimovia a židia zúria.

Na bitúnkoch sa praktizuje aj dupanie na krk a zvieracie utrpenie. Britániu šokovala brutalita halal bitúnkov.

Zdroj: internet

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina